| Overall Length | 85.09 mm (3.35″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 28.95 mm (1.14″) |
| Inner Diameter | 13.20 mm (0.52″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P502138)
$5.86
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 2.9 × 8.5 cm |
| Bin Location | 00027420 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P502138 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.