| Overall Length | 160.5 mm (6.32″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 86.36 mm (3.40″) |
| Inner Diameter | 27.94 mm (1.10″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P551310)
$32.98
Fleetguard® Fuel Filter, Box Style (FS1205)
$44.45
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P558792)
$10.51
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 18 cm |
| Bin Location | 00027120 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P558792 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.