| Overall Length | 193.0 mm (7.60″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 148.0 mm (5.83″) |
| Inner Diameter | 25.90 mm (1.02″) |
| Collapse Burst | 30 psi (2.1 bar) |
| Media Type | Meltblown |
| Filter Type | Water Separator |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS20028)
$55.50
Cummins® DEF/Diesel Exhaust Fluid Filter Kit, For EPA 13/15L ISX QSX Engines (5303604)
$250.87
Donaldson® Fuel Filter, Water Separator Cartridge – Meltblown Media (P551011)
$136.50
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.5 × 15 × 15 cm |
| Bin Location | 00024413 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P551011 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.