| Overall Length | 132.8 mm (5.23″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 75.18 mm (2.96″) |
| Inner Diameter | 21.84 mm (0.86″) |
| Collapse Burst | 75 PSI (5.2 bar) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Filter Type | Water Separator |
Cummins® In-Line Fuel Filter (149-2441)
$87.25
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P553855)
$15.71
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P550674)
$9.07
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 14 cm |
| Bin Location | 00027215 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550674 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.