| Overall Length | 127.0 mm (5.00″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 101.0 mm (3.98″) |
| Inner Diameter | 36.06 mm (1.42″) |
| Inner Diameter 2 | 27.94 mm (1.10″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
Donaldson® P165659 Duramax HMK05/25 Hydraulic Filter – Spin-On Style (900504)
$212.44
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P171600)
$39.24
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P550698)
$16.81
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.2 × 11.2 × 17 cm |
| Bin Location | 00027115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550698 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.