| Overall Length | 270.7 mm (10.6″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 128.0 mm (5.04″) |
| Gasket O.D | 128.0 mm (5.04″) |
| Gasket I.D | 120.9 mm (4.76″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Wire Mesh Media |
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550606)
$47.40
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550252)
$78.25
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550276)
$92.15
14 in stock
Only 14 items left in stock!
Additional information
| Weight | 4.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 13 × 27 cm |
| Bin Location | 00027310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550276 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.