| Overall Length | 204.7 mm (8.06″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 86.10 mm (3.39″) |
| Gasket I.D | 73.40 mm (2.89″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Synthetic Media |
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550230)
$55.00
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550606)
$47.40
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P569381)
$61.37
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 26 cm |
| Bin Location | 00027301 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P569381 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.