| Overall Length | 92.96 mm (3.66″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550769)
$48.94
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550008)
$6.79
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550318)
$37.47
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.3 × 9.3 × 9.8 cm |
| Bin Location | 00027315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550318 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.