| Overall Length | 203.9 mm (8.03″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 107.9 mm (4.25″) |
| Gasket O.D | 99.06 mm (3.90″) |
| Gasket I.D | 89.91 mm (3.54″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550769)
$48.94
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550008)
$6.79
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550371)
$34.25
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 10.7 × 10.4 cm |
| Bin Location | 00027320 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550371 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.