| Overall Length | 83.05 mm (3.27″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 75.94 mm (2.99″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 59.94 mm (2.36″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow, with Anti-Drainback Valve (P550964)
$7.57
Donaldson® Lube Filter, Cartridge (P550287)
$27.63
Donaldson® Lube Filter, Spin-On Full Flow (P550794)
$9.41
Out of stock
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 9 cm |
| Bin Location | 00027225 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550794 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.