| Item Length | 47.0 mm (1.85″) |
|---|---|
| Hose Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Male Pipe | 6.35 mm (0.25″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Aeroquip® 3/8″ Hose Size x 1/4″ Male NPT, 100R5 – Crimp Hose Fitting (FJ3152-0406S)
$18.75
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00098011 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | FJ3152-0406S |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.