| Item Length | 61.2 mm (2.41″) |
|---|---|
| Hose I.D | 15.8 mm (0.625″) |
| Female Swivel | 15.8 mm (0.625″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 5/8″ Hose I.D x 3/4″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24712N-612)
$23.88
Eaton Aeroquip® 1-1/4″ Hose x 1-1/4″ Female SAE 45° Swivel, 100R5 Crimp Hose Fitting (FJ3114-2020S)
$121.77
Eaton Aeroquip® 5/8″ Hose x 5/8″ Female SAE 45° Swivel, 100R5 Crimp Hose Fitting (FJ3114-1010S)
$44.90
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00098024 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | FJ3114-1010S |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.