Specification
| Item Length | 69.59 mm (2.74″) |
|---|---|
| Tube O.D | 25.40 mm (1.00″) |
| Flange Size | 25.40 mm (1.00″) |
| Pressure | Code 61 – 3000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
$20.74
Out of stock
| Item Length | 69.59 mm (2.74″) |
|---|---|
| Tube O.D | 25.40 mm (1.00″) |
| Flange Size | 25.40 mm (1.00″) |
| Pressure | Code 61 – 3000 PSI |
| Material | Carbon Steel |
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.3 × 4.4 × 4.4 cm |
| Bin Location | 00093101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 50016 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.