| Item Length | 107.6 mm (4.24″) |
|---|---|
| Flange Head Dia. | 50.80 mm (2.00″) |
| Hose Size | 31.75 mm (1.25″) |
| Fitting Type | SF – SAE Code 61 |
Eaton Weatherhead® 1-1/4″ Split Flange x 1-1/4″ Hose, SAE Code-61, Z-Series Crimp Hose Fitting (20Z-G20)
$67.80
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.7 × 6 × 6 cm |
| Bin Location | 00097105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 20Z-G20 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.