| Item Length | 30.48 mm (1.2″) |
|---|---|
| Male ORB | 31.75 mm (1.25″) |
| Body Hex | 47.6 mm (1.875″) |
| Fitting Type | Straight Hex Plug |
Eaton Weatherhead® 1-1/4″ Male ORB, Steel Straight Thread, Hex Head Plug (7237X20)
$13.41
Out of stock
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.1 × 5.5 × 5.5 cm |
| Bin Location | SV020602 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 7237X20 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.