| Item Length | 63.24 mm (2.49″) |
|---|---|
| Hose I.D | 12.7 mm (0.50″) |
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose Size x 3/8″ Male Pipe Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (08Z-106)
$14.30
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00097014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 08Z-106 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.