| Item Length | 54.8 mm (2.16″) |
|---|---|
| Hose Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Male Rigid | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose Size x 3/8″ Male 37° Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-506)
$13.34
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 2.6 × 2.6 cm |
| Bin Location | 00097061 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-506 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.