| Item Length | 55.1 mm (2.17″) |
|---|---|
| Hose I.D | 9.52 mm (0.375″) |
| Tube Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose I.D x 1/2″ Male Pipe Rigid, E-Series Crimp (06E-108)
$14.34
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 2.5 × 2.5 cm |
| Bin Location | 00096102 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06E-108 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.