| Item Length | 52.0 mm (2.05″) |
|---|---|
| Hose Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Male DIN Rigid | 10 mm (0.39″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose x 10mm Male DIN 24° Light Rigid, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-10A)
$10.77
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | 00097094 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-10A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.