| Voltage Rating | 14V |
|---|---|
| Wattage | 1W |
| Shape | T1.75 Shape |
| Lamp Type | Incandescent |
| Base Type | Mini Wedge |
| Rated Life | 1000 Hrs. |
Automann® 12.8V 27W S8 – Miniature Bulb, Plastic Wedge Base, Clear (571.LB3157)
$4.50
GE® 120V 3W T2-1/2 – Miniature Bulb, Miniature Bayonet BA9s (120MB)
$4.71
Eiko® 14V 1W, T1-3/4 – Miniature Bulb, Glass Mini Wedge, Incandescent (74)
$1.29
18 in stock
Only 18 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.8 × 0.6 × 1.8 cm |
| Bin Location | A10015 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Lighting |
| Part # | 74 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.