| Extended Height | 44.9 cm (17.7″) |
|---|---|
| Compressed Height | 16.5 cm (6.50″) |
| Top Plate Width | 22.9 cm (9.00″) |
| Application | Kenworth C8… |
Firestone® 21.70″ Ext. Height – Air Spring, Reversible Sleeve Type (W01-358-9144)
$190.20
Firestone® 21.6″ Ext. Height – Air Spring, Reversible Sleeve Type (W01-358-9921)
$294.35
Firestone® 17.7″ Ext. Height – Air Spring, Reversible Sleeve (W01-358-8813)
$260.43
Out of stock
Additional information
| Weight | 13.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 27 cm |
| Bin Location | ABR-5 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Suspension |
| Part # | W01-358-8813 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.