| Overall Length | 176.2 mm (6.94″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-14 UNS-2B |
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P552200)
$61.50
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5450)
$45.68
Fleetguard® Fuel Filter, Primary Spin-On (FF185)
$13.50
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.7 × 9.7 × 18 cm |
| Bin Location | 00024105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF185 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.