| Overall Length | 181.3 mm (7.14″) |
|---|---|
| Largest O.D | 107.6 mm (4.24″) |
| Gasket O.D | 71.62 mm (2.82″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 7/8″-16 UN-2B |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF171)
$19.32
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 17.5 cm |
| Bin Location | 00024105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF171 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.