| Overall Length | 181.3 mm (7.14″) |
|---|---|
| Largest O.D | 107.6 mm (4.24″) |
| Gasket O.D | 71.37 mm (2.81″) |
| Gasket I.D | 62.23 mm (2.45″) |
| Thread Size | 7/8″-14 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5019)
$22.50
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 19 cm |
| Bin Location | 00024115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5019 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.