| Overall Length | 204.7 mm (8.06″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-14 UNS-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19917)
$34.50
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19687)
$62.62
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5020)
$18.50
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 11 × 10.5 cm |
| Bin Location | 00024310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.