| Overall Length | 88.64 mm (3.49″) |
|---|---|
| Largest O.D | 75.94 mm (2.99″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 3/4″-16 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5030)
$10.80
16 in stock
Only 16 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 9 cm |
| Bin Location | 00024210 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5030 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.