| Overall Length | 175.7 mm (6.92″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 7/8″-14 UNF-2B |
| Micron Rating | 5 micron |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P553375)
$37.10
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS20007)
$69.62
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5321)
$21.39
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 20 × 32 cm |
| Bin Location | 00024110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5321 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.