| Overall Length | 175.7 mm (6.92″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 7/8″-14 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19687)
$62.62
Fleetguard® NanoNet Fuel Filter, Spin-On, Cummins Primary Application (FF5971NN)
$145.72
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5488)
$25.50
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 10 × 10.5 cm |
| Bin Location | 00024320 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5488 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.