| Overall Length | 175.7 mm (6.92″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Thread Size | 22/25″-14 UN-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5813)
$429.25
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 18 cm |
| Bin Location | 00024215 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5813 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.