| Overall Length | 85.59 mm (3.37″) |
|---|---|
| Largest O.D | 82.29 mm (3.24″) |
| Gasket O.D | 71.37 mm (2.81″) |
| Gasket I.D | 64.00 mm (2.52″) |
| Thread Size | M20 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5432)
$56.25
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19547)
$55.25
Fleetguard® Fuel Filter, User Friendly Version Filter, Spin-On (FF42003)
$15.29
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 10 cm |
| Bin Location | 00024215 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF42003 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.