| Overall Length | 293.8 mm (11.5″) |
|---|---|
| Largest O.D | 118.1 mm (4.65″) |
| Gasket O.D | 118.8 mm (4.68″) |
| Gasket I.D | 101.6 mm (4.00″) |
| Thread Size | M85 x 2-7H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Primary Spin-On (FF185)
$13.50
Paccar® Fuel/Water Separator Element (K37-1004)
$103.73
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1007)
$81.25
17 in stock
Only 17 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 28 cm |
| Bin Location | 00024425 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1007 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.