| Overall Length | 141.7 mm (5.58″) |
|---|---|
| Largest O.D | 76.70 mm (3.02″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 3/4″-16 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19624)
$34.50
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, For Dodge/RAM (FS20089)
$126.52
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19768)
$51.60
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 15 cm |
| Bin Location | 00024415 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19768 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.