| Overall Length | 293.8 mm (11.5″) |
|---|---|
| Largest O.D | 118.1 mm (4.65″) |
| Gasket O.D | 118.8 mm (4.68″) |
| Seam O.D | 117.8 mm (4.64″) |
| Thread Size | M85 x 2-7H INT |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19684E)
$30.30
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, For Dodge/RAM (FS20089)
$126.52
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter with WIF Sensor & Drain Valve, Spin-On (FS1040)
$38.90
Out of stock
Additional information
| Weight | 3.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 31.5 cm |
| Bin Location | 00024420 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS1040 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.