| Overall Length | 135.3 mm (5.33″) |
|---|---|
| Largest O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Largest End I.D | 28.70 mm (1.13″) |
| Gasket I.D | 27.68 mm (1.09″) |
Buyers® 25 Micron – Replacement Hydraulic Filter Element (U3L6FE)
$40.25
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6587)
$151.00
Fleetguard® Hydraulic Cartridge Filter (HF35203)
$61.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 8 × 7.5 cm |
| Bin Location | 00023401 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF35203 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.