| Overall Length | 234.9 mm (9.25″) |
|---|---|
| Largest End I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Rated Flow | 113.60 L/m |
| Media Type | Synthetic Media |
Donaldson® Hydraulic Cartridge Filter, Synthetic Media Type (P176221)
$173.26
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6720)
$39.94
Fleetguard® Hydraulic Cartridge Filter w/ Synthetic Media (HF28761)
$180.28
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 25 cm |
| Bin Location | 00025101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF28761 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.