| Overall Length | 147.0 mm (5.79″) |
|---|---|
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-12 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Hydraulic Cartridge Filter w/ Synthetic Media (HF28761)
$180.28
Fleetguard® Hydraulic Cartridge Filter (HF35101)
$73.50
Fleetguard® Hydraulic Filter, Spin-On (HF6080)
$17.64
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.5 × 9 × 9 cm |
| Bin Location | 00025103 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF6080 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.