| Overall Length | 169.9 mm (6.69″) |
|---|---|
| Largest O.D | 129.0 mm (5.08″) |
| Seam O.D | 128.7 mm (5.07″) |
| Thread Size | 1-1/2″-12 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3376)
$30.25
Fleetguard® NanoNet Lube Filter, Spin-On (LF14000NN)
$84.66
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3567)
$35.26
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 13 cm |
| Bin Location | 00025220 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3567 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.