| Overall Length | 180.0 mm (7.09″) |
|---|---|
| Largest O.D | 97.02 mm (3.82″) |
| Gasket O.D | 97.02 mm (3.82″) |
| Thread Diameter | 74.93 mm (2.95″) |
| Media Type | NanoNet Media |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1285)
$67.28
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19917)
$34.50
Fleetguard® NanoNet Fuel Filter, Spin-On (FF63041NN)
$104.50
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 14 × 13 cm |
| Bin Location | 00024301 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF63041NN |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.