| Hose I.D | 1.00″ (25.40 mm) |
|---|---|
| Item Length | 6.30″ (160 mm) |
| Cut Off | 4.07″ (103.4 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20174-0808 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 45° Short Bent Tube
$49.38
Gates® G20175-2020 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 45° Medium Bent Tube
$138.49
Gates® G20175-1616 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 45° Medium Bent Tube
$80.33
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00096061 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20175-1616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.