| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.39″ (86.0 mm) |
| Cut Off | 1.91″ (48.6 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20175-2020 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 45° Medium Bent Tube
$138.49
Gates® G20180-1212 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Medium Bent Tube
$62.40
Gates® G20179-0808 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Short Bent Tube
$44.88
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20179-0808 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.