| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.67″ (144.0 mm) |
| Cut Off | 3.45″ (87.6 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20179-1010 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Short Bent Tube
$62.51
Gates® G20181-0808 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Long Bent Tube
$50.58
Gates® G20180-1616 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Medium Bent Tube
$104.50
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00096065 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20180-1616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.