| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.62″ (92.0 mm) |
| Cut Off | 2.15″ (54.6 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20180-1010 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Medium Bent Tube
$62.51
Gates® G20234-2020 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 45° Short Bent Tube, High-Pressure
$111.81
Gates® G20181-0808 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Long Bent Tube
$50.58
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20181-0808 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.