| Hose I.D | 0.75″ (19.0 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.78″ (96.0 mm) |
| Cut Off | 1.77″ (45.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25111-0606 Hydraulic Coupling, Female Swivel (NPSM - 30° Cone Seat)
$31.28
Gates® G25170-1616 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel English Hex
$49.25
Gates® G25170-1216 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel English Hex
$42.48
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00096047 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25170-1216 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.