| Hose I.D | 0.375″ (9.5 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.88″ (73.1 mm) |
| Cut Off | 1.78″ (45.2 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25174-0808 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Metric Hex - 45° Bent Tube, Steel
$35.61
Gates® G25179-0406 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Short Bent Tube
$34.80
Gates® G25175-0608 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 45° Bent Tube
$36.25
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00097022 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25175-0608 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.