| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.11″ (129.9 mm) |
| Cut Off | 2.88″ (73.1 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25175-0506 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 45° Bent Tube
$56.25
Gates® G25180-0810 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Medium Bent Tube
$44.25
Gates® G25179-1616 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Short Bent Tube
$103.49
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00097037 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25179-1616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.