| Hose I.D | 0.75″ (19.0 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.83″ (97.2 mm) |
| Cut Off | 1.82″ (46.2 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25180-0606 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Medium Bent Tube
$35.95
Gates® G25235-0406 - Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, Metric Hex, 45° Short Bent Tube
$34.50
Gates® G25181-1212 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Long Bent Tube
$58.57
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00097045 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25181-1212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.