| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.52″ (114.9 mm) |
| Cut Off | 2.29″ (58.1 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25180-0506 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Medium Bent Tube
$54.37
Gates® G25235-0404 - Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, Metric Hex, 45° Short Bent Tube
$26.70
Gates® G25181-1616 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Long Bent Tube
$97.20
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00097045 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25181-1616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.