| Hose I.D | 0.375″ (9.5 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.50″ (89.0 mm) |
| Cut Off | 2.03″ (51.6 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25181-0404 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Long Bent Tube
$32.10
Gates® G25239-0808 Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, English Hex
$37.65
Gates® G25235-0608 – Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, Metric Hex, 45° Short Bent Tube
$32.80
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00097101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25235-0608 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.