| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.08″ (129.9 mm) |
| Cut Off | 2.88″ (73.1 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25241-1616 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel – Metric Hex, 90° Long Bent Tube
$91.58
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00097112 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25241-1616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.