| Voltage Rating | 28V |
|---|---|
| Wattage | 17W |
| Shape | S8 Shape |
| Lamp Type | Incandescent |
| Base Type | Bayonet BA15s |
| Rated Life | 1000 Hrs. |
Eiko® 14V 3W G4-1/2 – Miniature Bulb, BA9s Base Type, Incandescent (57)
$0.75
GE® 120V 3W T2-1/2 – Miniature Bulb, Miniature Bayonet BA9s (120MB)
$4.71
GE® 28V 17W S8 Shape – Miniature Bulb, Bayonet BA15s Base, Clear (1691)
$8.81
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 2.8 × 5 cm |
| Bin Location | A10015 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Lighting |
| Part # | 1691 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.